Elektronika býva dnes najvyužívanejšou súčasťou každej rodiny. Ak by sme spočítali ceny každého elektro produktu, ktorý doma máme, určte by sa napočítali vysokú sumu. Aj napriek tomu, že ide na cene dole. Ale aj tak sa jedná o inovatívne a potrebné produkty, teda lacné byť nemôžu. Preto sa po zvážení stáva zvykom, že si tento tovar dávame finančne poistiť pre prípad, že by sa nám z určitého dôvodu pokazil.
Z môjho pohľadu a z mojich skúseností som však usúdil, že za takéto poistenie som len zbytočne vyhodil peniaze. Pretože na produkty som si dával pozor a jednalo sa o čisto nový tovar z predajne. Lenže náhoda je blbec a človek nikdy nevie, čo sa stane, čo i len za päť minút. Preto v niektorých prípadoch môže prísť poistenie elektroniky vhod. Zvlášť v prípade, kedy s ňou cestujeme na dovolenku.
Pred odcestovaním sa nám teda poskytuje možnosť dať si elektro produkty, ktoré budeme niesť so sebou, poistiť. Hlavne čo sa týka napríklad notebooku a týchto drahších vecí, ktoré budeme denne používať i na dovolenke. Pri pojme dovolenka ma napadnú aktivity spojené s vodou a športom. Teda vzniká i väčšie rizika, že poškodíme náš smartfón alebo tablet, ktorý máme stále pri sebe a zrejme ho budeme mať vo vrecku i pri týchto aktivitách. V niektorých prípadcoh sa jedná o smartfóny v hodnote 300- 500 euro, takže ak sa pokazia, nie je to sranda.
• Preto pri rozhodovaní o poistení, by sme mali vopred zvážiť, či tento produkt budeme používať v bezpečí domova, alebo s ním máme v pláne cestovať a chodiť z miesta na miesto. Poistenie sa odporúča hlavne v tomto druhom prípade.
Teda pokiaľ máme tovar poistený už priamo z predajne a lehota poistenia je ešte aktuálna, pri odchode na dovolenku tento problém riešiť nemusíme. V opačnom prípade, kedy poistenie nemáme a berieme so sebou drahšie produkyt, u ktorých hrozí poškodenie, môžeme si ho dať poistiť ešte pred odchodom.